> Strony informacyjne > O nas

O nas

Firma Korim-oil zaistniała na rynku województwa pomorskiego 01.03.2006 roku. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa była wówczas sprzedaż hurtowa oleju opałowego i napędowego. Początki były bardzo skromne - niewielkie biuro w Chojnicach przy ulicy Żeromskiego 4.

Aktualnie przedsiębiorstwo posiada 6 autocystern z legalizowanym układem wydającym posiadającym pompy umożliwiającym dostarczenie paliwa w każde miejsce które z przyczepami mają łączną pojemność 180000 tys. litrów Obecnie firma jako Korim sp. prężnie funkcjonuje na obszarze 3 województw (pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodnio-pomorskiego) w okazałym i nowoczesnym budynku handlowym zlokalizowanym pod adresem Karolewo 20, 89-620 Chojnice. Zaufało nam już ponad 4000 klientów. Budowa obiektu została dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Środki uzyskane z Agencji Rozwoju Pomorza, dają dowód na trwały fundament dotychczasowych dokonań, opartych na systematycznej i dobrze zorganizowanej pracy.

Powiększenie powierzchni wpłynęło na rozszerzenie oferty w segmencie handlowym o sprzedaż detaliczną zbiorników paliwowych, olejów silnikowych, płynów eksploatacyjnych i kosmetyków motoryzacyjnych.

Stosowana od lat polityka cenowa zorientowana na indywidualnego klienta, różnorodność asortymentu, miła, sprawna i fachowa obsługa, współpraca oparta na niejednorazowych kontaktach oraz nowo otwarty sklep internetowy wychodzą na przeciw oczekiwaniom rosnącej grupy coraz bardziej wymagających odbiorców.

Dostarczane przez nas paliwa kupowane są tylko na Polskich bazach spełniają najwyższe Europejskie normy jakościowe obecnie obowiązujące PN-EN590. Lekki olej opałowy charakteryzuje się bardzo niską zawartością siarki. Jest paliwem praktycznie bezodpadowym, dzięki czemu spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości i ochrony środowiska. Niska zawartość siarki, to także wyższa sprawność i dłuższa żywotność palników. Z kolei olej napędowy, którego ważnym atutem jest zachowanie właściwości niezależnie od warunków atmosferycznych, pozwala na pełne wykorzystanie mocy i lepsze przyspieszenie.